Nowa promocja w LoanMe

LoanMe to firma udzielająca pożyczek online, która kojarzona jest przez wiele osób dzięki zabawnym reklamom telewizyjnym np. z surykatkami. Najnowsza reklama z tańczącymi gorylami dotyczy specjalnej promocji LoanMe, czyli pożyczki za darmo dla nowych klientów. Jak wyglądają zasady tej promocji i czy warto z niej skorzystać?

Kilka słów o LoanMe

Marka należy do firmy Loanme Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która została założona w 2015 roku jako spółka zależna firmy pożyczkowej ze Stanów Zjednoczonych o tej samej nazwie. Podobnie jak na rynku amerykańskim, tak i w Polsce Loanme specjalizuje się w udzielaniu pożyczek konsumenckich, czyli pożyczek dla osób fizycznych na dowolny cel.

Jakie pożyczki proponuje LoanMe?

Polscy klienci LoanMe mogą skorzystać z pożyczki ratalnej w wysokości od 1000 do 11000 zł. Jeśli chodzi o okres spłaty pożyczek, do wyboru są trzy opcje:

  • 5 tygodni,
  • 17 tygodni,
  • 130 tygodni.

Pożyczka w LoanMe może być więc udzielona nawet na prawie 3 lata, jednak raty należy spłacać co tydzień, a nie co miesiąc, jak w większości banków i instytucji pożyczkowych.

Koszt pożyczki LoanMe zależy od kwoty i okresu spłaty – składają się na niego: oprocentowanie (10%), prowizja oraz opłata przygotowawcza. Według przykładu reprezentatywnego widniejącego na stronie pożyczkodawcy całkowity koszt pożyczki w wysokości 2500 zł zaciągniętej na okres 130 tygodni wynosi 2723,82 zł.

Warto pamiętać, że ubieganie się o pożyczkę w LoanMe nie odbywa się za pośrednictwem Internetu – w serwisie można jedynie sprawdzić warunki pożyczki oraz skorzystać z kalkulatora rat.

Chcąc złożyć wniosek, należy wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty na stronie internetowej, następnie zostawić swój numer telefonu i zaczekać na kontakt z doradcą. Sama weryfikacja wniosku, jak również rachunku bankowego oraz zdolności kredytowej odbywa się zdalnie, podobnie jak podpisanie umowy pożyczkowej (służy do tego aplikacja internetowa). Pieniądze są przesyłane klientowi na konto następnego dnia roboczego po podpisaniu umowy.

Promocja „Pierwsza Pożyczka” LoanMe

Zasady promocji „Pierwsza Pożyczka” są bardzo proste – każda osoba, która po raz pierwszy skorzysta z usług firmy LoanMe, może liczyć na rabat w wysokości pełnej sumy całkowitych kosztów pożyczki. Oznacza to, że dla nowych klientów LoanMe proponuje pierwszą pożyczkę za darmo z RRSO 0%.

Istnieje jednak ważny warunek, którego spełnienie jest konieczne do skorzystania z promocji:

  • pożyczkę należy zwrócić w ciągu 4 tygodni (okres spłaty liczony jest od tygodnia następującego po tygodniu, w którym nastąpiła wypłata sumy pożyczki pożyczkobiorcy).

Jeśli nie dotrzymamy powyższego terminu, naliczone zostaną standardowe koszty pożyczki.

Warto dodać, że pożyczkodawca nie określa tutaj limitu kwotowego dla pierwszej pożyczki z darmo, czyli teoretycznie bez kosztów można pożyczyć nawet maksymalną kwotę 11000 zł.

W praktyce jednak ostateczna wysokość pożyczki LoanMe zawsze określana jest w wyniku analizy zdolności kredytowej klienta i może się różnić od kwoty wskazanej we wniosku.

Czy warto skorzystać z promocji LoanMe?

Pożyczki LoanMe różnią się od typowych pożyczek online, do jakich zdążyli się przyzwyczaić polscy klienci, jednak mimo to są dość ciekawą alternatywą dla popularnych chwilówek. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość rozłożenia spłaty zobowiązania na wiele miesięcy, choć dla wielu osób uciążliwa może okazać się konieczność regulowania rat w systemie cotygodniowym. Promocja „Pierwsza Pożyczka” pozwala bez większego ryzyka sprawdzić ten dość oryginalny sposób spłaty pożyczki, a także przekonać się, czy pożyczki LoanMe są rzeczywiście takie, jak obiecuje pożyczkodawca: szybkie, bezpieczne, elastyczne i dyskretne.

O autorze

Katarzyna Zet
Katarzyna Zet 28 artykuły

Z wykształcenia ekonomistka, która zawodowo od przeszło 15 lat związana jest z branżą finansową. Od 5 lat copywriterka, która specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści na portale internetowe m.in. Hintigo.pl, a także tekstów dla firm z branży finansowej i nie tylko. Prywatnie miłośniczka podróżowania, smakowania kuchni świata, dobrych kryminałów i wycieczek rowerowych.

Zobacz także

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię